KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14597036

nr 1459 7036

Wilhelm Kåge

(1889-1960), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad Kåge -46. Olja på pannå, bemålad ram. Bildmått: 34x25 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm

Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 4 april 2022
kl 18:35:01

Wilhelm Kåge

Läs mer om Wilhelm Kåge